KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13229158
nr 1322 9158
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Fors. Motivet: 30x20cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 april 2020
kl 20:56:06
22/4 08:10:23
Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk